Ethanol Energy ekologizuje výrobu

1. 8. 2022

Společnost Ethanol Energy a.s. v rámci neustálého zlepšování a ekologizace technologie v průběhu tohoto víkendu instalovala zařízení, které zlepší efektivitu celého provozu, mj. i snížením ztrát a zlepšením kvality vyráběného bioetanolu. Nemalým přínosem projektu zejména v této energeticky hektické době bude i další snížení spotřeby energií ve výrobě.

Po déle než ročním trvání projektu s rakouskou technologickou společností VOGELBUSCH byla o posledním červencovém víkendu za pomoci 2 jeřábů firmy HANYŠ s nosností 500 a 100 tun umístěna na pozici jednotka deacidifikační kolony s příslušenstvím, která v noci z pátku na sobotu dorazila jako speciální nadměrná z výrobního závodu v Chorvatsku.

Jednotka byla s neuvěřitelnou přesností umístěna přímo doprostřed existujícího provozu s rezervou cca 8 cm na každé straně. Na celé akci se na místě podíleli profesionálové ze společnosti CHEMONTÁŽ, s.r.o. a HANYŠ, s.r.o. spolu s týmem Ethanol Energy a.s. 

Zprovoznění jednotky zlepší opět ekonomiku provozu a ekologii díky lepšímu využití tzv. odplynů. Zlepší se tak znovu tzv. konverzní faktor, jakožto i energetické náklady na jednotku výroby.

Ethanol Energy - instalace deacidifikacni kolony

DALŠÍ ZPRÁVY