Jak je možné, že se Ztohoven k Pacmanovi v naší řepce hrdě hlásí, ale pachatel je neznámý?

3. 12. 2021

Společnost Agrobech z koncernu Agrofert podala ve čtvrtek 2. prosince 2021 stížnost proti usnesení ze dne 29. listopadu 2021, kterým policie odkládá trestní věc podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, kterého se měl dopustit doposud neznámý pachatel. Ten vysekal postavu Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry do porostu řepky na našem poli, a způsobil tak společnosti Agrobech škodu předběžně vyčíslenou na 350 tisíc Kč. Letos v květnu se k tomuto činu v médiích přihlásili sami členové skupiny Ztohoven. Policie přitom uvádí, že se jí nepodařilo vypátrat konkrétního pachatele. Vedení poškozené společnosti tak má důvodnou obavu, že tento trestný čin zůstane nepotrestán a protiprávním jednáním jí způsobená škoda neuhrazena.

Již letos v květnu zástupci Agrobechu v podání na policii poukázali na reportáž uveřejněnou serverem Aktuálně.cz  dne 27. 05. 2021 pod názvem „Babiš je Pac-Man, co všechno vyžírá. Poli Agrofertu jsme pomohli, říká člen Ztohoven“ obsahující rozhovor s jedním z údajných pachatelů, který se v reportáži sám k činu hlásí.

Jsme přesvědčení, že při existenci takto zachyceného projevu konkrétní osoby, byť měla při reportáži zahalenou tvář, je nezbytné, aby policie takovouto osobu ztotožnila a provedla s ní nezbytná šetření a výslech. Dříve, než se tento skutek takto prošetří, je přinejmenším předčasný závěr, že se nepodařilo zjistit skutečnosti opravňující zahájení trestního stíhání. S odložením této věci tak nesouhlasíme. Poškozená společnost Agrobech proto navrhuje, aby nadřízený orgán usnesení ze dne 29. 11. 2021 zrušil a uložil policejnímu orgánu, aby o věci znovu jednal a rozhodl.

Pokud se skupina Ztohoven k činu aktivně hlásí, schvaluje ho a propaguje na svém webu, seznam všech členůje snadno dohledatelný na internetu, jsme přesvědčeni, že policie musí konat a ztotožnit konkrétní pachatele. Jak by pak měla konat u trestných činů, kde zúžený okruh možných pachatelů nemá k dispozici pár kliknutími myši?

DALŠÍ ZPRÁVY