Otevřeli jsme nové moderní stáje na Slovensku

25. 7. 2022

Na konci června jsme v Poľnohospodárském družstvu Okoč-Sokolec otevřeli nově vybudované ustájení pro 440 dojnic. Slavnostního otevření se vedle zástupců našeho koncernu zúčastnil i slovenský ministr zemědělství Samuel Vlčan.

Vybudování nových stájí trvalo přibližně rok a vyžádalo si investici 2,4 milionu eur. Na financování jsme nečerpali žádné dotace. Jedním ze základních cílů bylo vybudovat lepší prostředí pro chov krav. Původní objekt již nevyhovoval nejnovějším požadavkům.

Nyní si již krávy, i zaměstnanci, kteří o ně pečují, užívají moderních technologií dodaných společností Farmtec, která je rovněž z koncernu Agrofert.

Odklízení kejdy je z chodeb prováděno pomocí řetězových lopat Delta II do středového kejdového kanálu. Zastýlané boxy separátem jsou vybaveny posuvnou plastovou prsní opěrkou, která zajišťuje optimální zaléhání dojnic do lehacích boxů. Pro omezení tepelného stresu jsou nad lehacími boxy instalovány axiální ventilátory spolu s elektrickými svinovacími plachtami Komfort řízenými automatickým systémem. Napájení zvířat zajišťují nerezové vyhřívané napájecí žlaby Farmtec, osvětlení je řešeno pomocí led svítidel.

Poľnohospodárské družstvo Okoč-Sokolec otevřeli nově vybudované ustájení pro 440 dojnic

DALŠÍ ZPRÁVY