Chemie a technologie

Soutěž „Hledáme nejlepšího mladého chemika“

Před třinácti lety byly ve společnosti Synthesia položeny základy soutěže, která každoročně prověří chemické znalosti žáků osmých a devátých tříd základních škol v celé České republice. Soutěžního klání se jich v letošním roce zúčastnilo více než 15 000. Cílem soutěže je popularizovat chemii a motivovat žáky k dalšímu studiu chemického oboru. Partnery soutěže jsou například společnosti AGROFERTPRECHEZAPREOLLOVOCHEMIEFATRAVUOSCEREA.

Trainee program pro mladé chemiky

Hledáte jako student či absolvent střední nebo vysoké školy se zaměřením na chemii uplatnění svých znalostí? V rámci České i Slovenské republiky můžete nasbírat zkušenosti v některé z chemických společností koncernu Agrofert. Prolistujte naší brožuru Chemie a dozvíte se více, na koho se obrátit v jednotlivých společnostech. Více informací o společnostech naleznete na webových stránkách DezaEthanol EnergyFatraLovochemiePrechezaPreolSynthesiaVUOSDUSLO.

Stipendijní program pro střední školy

Jste aktivní středoškolák nebo vysokoškolák s technickým nebo zamickým zaměřením se zájmem o studovaný obor? Právě pro Vás nadšence nabízíme Stipendijní program pro střední školy! Podívejte se na leták Stipendijního programu. Více informací o společnosti, která je garantem kurzu, naleznete na webových stránkách Lovochemie nebo na YouTube kanálu společnosti.

Spolupráce se žáky

Zábavná chemie pro školáky

Ve spolupráci se Střední průmyslovou školou chemickou v Pardubicích pořádá společnost Synthesia v hodinách chemie pro žáky osmých a devátých tříd základních škol atraktivní Road Show, jejímž úkolem je zábavnou formou představit chemii jako přitažlivý obor, plný fantazie a dobrodružství a mnohdy i překvapivých reakcí. 

 

Chemický kroužek i dětský den

Novinkou je od října 2019 podpora chemického kroužku na ZŠ v Rybitví, se kterou společnost Synthesia obnovila dlouholetou spolupráci. Jednou týdně mají žáci možnost pod vedením zkušených pedagogů ze Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích nahlédnout do tajů chemie a vyzkoušet si jednoduché zkumavkové reakce a zajímavé pokusy jako například jak funguje neviditelné písmo, co je to chemikovo „hrnečku vař“ nebo „barevná zahrádka“. 

Chemické pokusy a popularizace chemie nechybí každoročně ani na dětském dni v obci Rybitví.

 

Den s chemií

Společnost Lovochemie organizuje v sále, uvnitř firmy, Den s chemií, určený pro žáky 8. a 9. tříd základní školy z blízkého okolí. V rámci této akce probíhá nejen prezentace společnosti, ale také ukázka chemických pokusů. Součástí této akce je rovněž exkurze na různá oddělení v Lovochemii.


Spolupráce s předškoláky

Zájem o chemický obor se snažíme vzbudit u dětí už v předškolním věku. Se Střední průmyslovou školou chemickou v Pardubicích pořádá společnost Synthesia v mateřských školách zábavné dopoledne plné jednoduchých chemických pokusů a her. 

 

Žádná nabídka Vás neoslovila, ale chcete nám na sebe nechat kontakt? Budeme rádi! Vyplňte registrační formulář pro absolventy a zařadíme Vás do databáze přístupné personalistům v celém koncernu AGROFERT. Ozveme se Vám hned, jakmile se objeví pracovní místo vhodné právě pro Vás!